ATB Ecza


Kalite Güvencemiz


Tedariğini sağladığımız tüm ürünlerin insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz ve sorumluluğumuzun farkındayız. Bunun için çok sağlam bir operasyon zincirine sahip olmanın ve tüm süreçlerin ayrı ayrı hassas bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyoruz.


İyi Dağıtım Uygulamaları

Ecza depomuzun tüm operasyonel süreçleri, Avrupa İyi Dağıtım Uygulamaları (GDP) ile %100 uyumludur

24 Saat-İzleme ve Kayıt Sistemi

Ecza depomuzdaki tüm birimlerin ( mal kabul, depolama sevkiyat) sıcaklık ve nem seviyeleri 24 saat izleme ve kayıt sistemi ile otomatik olarak kontrol edilmektedir. Bu parametrelerde herhangi bir sapma olması durumunda anında aksiyon alınması için yetkili personele uyarı sistemlerimiz tarafından anlık bilgi verilir.

Soğuk Hava Deposu (2-8°C)

Soğuk zincire dahil ürünler (2-8°C) uygun sıcaklık ve koşullar altında muhafaza edilmekte ve 24 saat izlenmektedir. Bu ürünlerin sevkiyatları da tamamen uygun koşullar altında sağlanmaktadır.

Personel eğitimi

Kendimizi sürekli geliştirmemizin yolunun Personel eğitiminden geçtiğini düşünmekteyiz. Bu nedenle, personelin mevcut bilgi ve becerilerini geliştirmek için tüm işletme fonksiyonlarında düzenli eğitimler düzenlenmektedir.

Standardize çalışma prosedürleri

Tüm faaliyetlerimiz doğrulanmış ve onaylanmış süreçlere dayanmaktadır. Bu süreçler, Standart Çalışma Prosedürleri (SOP) çerçevesinde detaylı olarak belgelenmekte, yerel yönetmeliklere uygun olarak yürütülmekte ve Sağlık Bakanlığı tarafından yılda 2 kez denetlenmektedir.

Müşteri Yönetimi Yazılımı

Müşterilerimize hızlı ve akıcı hizmet verebilmek adına tüm departmanlarımız arasında bunu sağlayan yazılımlar kullanmaktayız.

Doğru Paketleme ve Operasyonel Çözümler

Her sipariş içeriğindeki ürünlerin niteliği ve müşterinin talebi doğrultusunda benzersiz bir şekilde hazırlanır. Soğuk zincir ürünler için yalıtılmış kutular ve veri kaydediciler kullanılır. Sevk edilecek toplam hacime bağlı olarak paletleme de yapılmaktadır.

Parti/Lot İzlenebilirlik Sistemi

Ecza depomuzun yurtiçi ve yurtdışındaki tüm tedarikçi çözüm ortakları güvenilirdir ve ilgili idari kurumlar tarafından lisanslanmıştır. Depomuza kabul edilmeden önce, uygulanan Tam Elektronik Parti/Lot İzlenebilirlik Sistemi ile her bir ürünün kontrolü ve orijinalliğinin güvencesi de sağlanmaktadır.